1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. ANTALYA YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINI ZİYARET ETTİK
Çarşamba Eylül 13th, 2017

ANTALYA YÖRESEL ÜRÜNLER FUARINI ZİYARET ETTİK

Antalya Ticaret Borsası tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle organize edilen ve bu yıl 8’incisi düzenlenen YÖREX, Anfaş Fuar Merkezi’nde Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve TOBB Başkanı M.Rİfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleşti. Odamız adına fuara Yönetim Kurulu Üyemiz Özlem Urgancıoğlu Cihan, Meclis Üyelerimiz Ahmet Savaş, Eyüp Öztürk, Hasan Cemal Şahin, Ömer Özler ve Ufuk Akkuş katıldı. “Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla düzenlenen fuara 70’in üzerinde ilden 125 oda-borsa,16 kalkınma ajansı, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve firmalar olmak üzere 400’ün üzerinde katılım gerçekleşti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu;  Yörex Türkiye’nin zenginliğidir, her sene YÖREX’e mutlaka geliyorum. Fuarda adeta Anadolu denilen ulu çınarın gölgesinde yaşayan 80 milyon insanı görüyorum.

Her bölgeden, her ilden Türkiye’nin zenginliği fuarda sergileniyor “Coğrafi işaret, yerelin dünya ile buluşmasını sağlıyor. Bu büyük organizasyon kalkınma noktasında yeni bir bilinç inşa etti. Zenginleşme noktasında çok doğru bir alan açtı. Bu işin mimarı ayrı bir takdiri hak ediyor

“Değerimize sahip çıkmazsak, başkası gelir sahiplenir”

Fuarda 120’nin üzerinde oda ve borsa bulunuyor. Bunu çok önemsiyorum zira biz kendi değerimize sahip çıkmazsak, başkası gelir sahiplenir. Oda ve borsalarımız hem YÖREX’e destek veriyor, hem de kendi yöresel ürünlerine sahip çıkıyorlar. Bunların coğrafi işaretlerini alıp, şehirlerine kazandırıyorlar. Yöresel ürünler, coğrafi işaretleme dediğimiz zaman elbette bu ürünleri dışarıya satmak aklımıza geliyor. Oda-borsa camiamız bu konuda da liderlik üstlendi” dedi.

Benzer Haberler

Metin METE İbrahim TURAN