Safranbolu 7°C

ÖZEL DOĞAN HAYAT ENGELLİ BAKIM MERKEZİNDEN ODAMIZA ZİYARET

Özel Doğan Hayat Engelli Bakım Merkezi işletmecisi Mustafa Doğan Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Sami Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İsmail Hayri Boyacı ve Meclis Başkan Yardımcımız Ahmet Savaşı ziyaret etti. Ziyarette Hasta bakım evinin faaliyetleri hakkında bilgi veren Doğan Karabük’te ilk ve tek özel engelli bakım merkezini açtıklarını söyledi. Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Sami Acar; ” İlimizin ihtiyaçlarından bir tanesi de engelli bakım merkeziydi. İlimizde engelli bakım merkezi bulunmamasından dolayı hastalar şehir dışına gitmekteydiler. İlimize engelli bakım merkezini kazandıran Mustafa Doğan Beye teşekkür eder, tesisinin ilimize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

YÖREX KATILIMCILARINDAN SAFRANBOLU TSO’YA TEŞEKKÜR

Antalya Ticaret Borsası tarafından TOBB’un destekleriyle gerçekleşen Yörex Yöresel Ürünler Fuarına, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası stant kurarak ilk defa Safranbolu’nun yöresel ürünleri Yörexte tanıtmış oldu. Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası fuara katılım sağlayan firmalarla fuar değerlendirme toplantısı gerçekleşti. Safranbolu’nun coğrafi işaretli ürünleri olan Safranbolu Safranı ve Safranbolu Lokumunun yanı sıra Safranbolu sirkesinin de tanıtıldığı fuarda, fuara katılan katılımcılar fuardan memnun kalarak Safranbolu standı kuran Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür etti. Toplantıya katılan Lati Lokum firması yetkilisi İrfan Partal, Safran Baharat firması yetkilisi İsmail Yılmaz ve Safranbolu Sirkesi firması yetkilisi Muharrem Uğur Ünsal; “Fuara Safranbolu standı açılarak bir ilkin gerçekleştiğini Safranbolu’muzun yöresel ürünlerinin tanıtması ve bilinirliğinin artması için çaba sarf eden Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ederek bunun gibi fuarlara destek olunması gerektiğini belirttiler.” Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar; “ Yörex Yöresel Ürünler Fuarına katılım sağlayan firmalarımızla fuar değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Fuarı değerlendirerek eksiklerimizi artılarımızı masaya yatırarak önümüzdeki yıllarda standımızı nasıl zenginleştirebiliriz, İlçemizin ve Yöresel Ürünlerimizin tanıtımını en iyi nasıl yapabilirizin cevaplarını aradık. Fuara katılarak 5 gün boyunca Safranbolu’muzun yöresel ürünlerini tanıtmak için elinden geleni yapan firmalarımıza bende teşekkürlerimi bildiriyorum. Safranbolu’muza değer verecek projelerin içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.  

OSMAN GÜL’DEN VEDA ZİYARETİ

Safranbolu İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Sami Acar’a veda ziyaretinde bulundu. 1.Sınıf Emniyet Müdürü olan ve Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına atanan Gül’e İlçemize yapmış olduğu hizmetler için teşekkür eden Başkan Acar, yeni görevinde de sonsuz başarılar diledi.

YÖREX’TE SAFRANBOLU TSO RÜZGARI ESTİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin destekleriyle Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen bu yıl 10. kez gerçekleşen Yörex Yöresel Ürünler fuarında Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası rüzgarı esti. 81 ilden 164 Oda ve Borsa, Kalkınma Ajansları, Valilikler, Belediyeler, Üretici Birlikleri ve Firmalardan 647 katılımcı ve 200 binin üzerinde ziyaretçi geldiği fuar hakkında açıklama yapan Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar; “ Antalya’da gerçekleşen Yörex Yöresel Ürünler Fuarında Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak stant açtık. Türkiye’nin dört bir yanında gelen katılımcılar şehirlerinin yöresel ürünlerini tanıttığı fuarda bizde Safranbolu’muzun Coğrafi İşaretli ürünleri olan Safranbolu Safranı ve Safranbolu Lokumunun yanı sıra Safranbolu Sirkesini de en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık. Standımızı onurlandıran TOBB Başkanı Sn.Rifat Hisarcıkloğlu’na da Safranbolu Safranı ve Safranbolu Lokumu ikram ettik. H   er yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısında ciddi artış gözlemlenen fuarda ilk defa Safranbolu standı kuruldu. Bu standı da Odamız tarafından kurulmuş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Fuarda Safranbolu’muzun ve Yöresel Ürünlerimizin tanıtımı için elinden geleni yapan tüm firmalarımıza Meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Safranbolu’muza katma değer katacak her türlü projenin içinde bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

ODAMIZDAN FUAR GEZİLERİ

İstanbul’da CNR EXPO’DA gerçeklesen 17. Bayim olur musun Franchising ve markalı bayilik fuarı, 32. Kurumsal hediye ve promosyon ürünleri fuarı ve İstanbul Tüyap’ta gerçeklesen 22. Uluslararası İntermob mobilya yan sanayi, aksesuarları, orman ürünleri ve ahşap teknolojisi fuarlarına Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Sami Acar, Meclis Üyelerimiz ve üyelerimizle birlikte ziyaret ettik.

BİR FESTİVAL DAHA GERİDE KALDI

Bu yıl 20.si düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali yoğun katılım ve çeşitli etkinliklerle başarılı bir sekildi gercekleşti. Festivalin son günü belgesel ve fotoğraf dalında dereceye giren isimlere ödülleri verildi. Meclis Başkanımız Cengiz Ünal ve Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Sami Acar’da dereceye giren isimlere ödüllerini verdi. Belgesel hakkında konuşan Meclis Başkanımız Cengiz Ünal “ Çok başarılı bir Festivali daha geride bıraktık. İlk günden itibaren festival etkinlerine Oda olarak katılmaya gayret gösterdik. 20 yıldır günümüze kadar Festivali getirmek kolay bir şey değil. Festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ödül alan isimleride tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

OCEAN CLUP FİTNESS MERKEZİ İLE İNDİRİM PROTOKOLÜ İMZALADIK

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Hilton Garden Inn’de bulunan Ocean Club Fitness Merkezi ile indirim protokolü imzaladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar “ Üyelerimize özel hazırlanan indirimli protokollerin bir yenisini Safranbolu Hilton Garden Inn Hotelde faaliyet gösteren Ocean Club ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Son derece nezih, hijyenik ve geniş konsepte hizmet veren Ocean Clup firmasına kayıt olan üyelerimiz ve üyelerimizin eşleri yüzde 27 indirimle hizmetlerden faydalanabileceklerdir. Sağlıklı olmak, sağlıklı beslenme kadar sağlıklı spor yapmaktan geçmektedir. Özellikle son yılarda insanlarımız iş yoğunluğundan dolayı daha az hareket etmektedir. Yapmış olduğumuz indirim protokolünün üyelerimizi spora teşvik etmesini diler indirim protokolünün iki tarafa da hayırlı olmasını dilerim” dedi. Ocean Club Fitness Merkezi Müdürü Bahtiyar Yağızer “ Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası ile protokol imzalamaktan memnuniyet duyuyoruz. Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Merkezimizde bulunan havuz, hamam, sauna, buhar odası, jakuzi, fitness gibi hizmetlerimizden faydalanabileceklerdir. Merkezimize aylık ya da 3 aylık abone kabul etmiyoruz. Herkesin kendi evi gibi görmeleri, tesisi benimsemesi ve üyelerimizle aile ortamında hizmet verebilmek için en ideal üyeliği 1 yıllık olarak görüyoruz. Merkezimize gelen herkesi en iyi şekilde ağırlayacağımızdan kimseni şüphesi olmasın. Ali Sami Acar beyin nezdinde Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odasına bizlere göstermiş olduğu ilgi için teşekkür ediyorum. Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinize en iyi hizmeti vereceğimizi belirterek protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

Ahilik Haftası Korumanın Başkentine Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı Safranbolu’da gerçekleştirilen Ahilik Kültür Haftası kutlamaları çerçevesinde düzenlenen etkinlikte kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin son temsilcileri sanatlarını icra etti.Ahilik haftası etkinliklerine Odamız adına Meclis Başkanımız Cengiz Ünal ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İsmail Hayri Boyacı katıldı.